Całkowity limit rynkowy stracił 15 miliardów dolarów w dzień po tym, jak CFTC obciążyła właścicieli BitMEX za nielegalną eksploatację platformy. Bitcoin jest poniżej 10.500 dolarów, a Ethereum poniżej 350 dolarów.

Bitcoin jechał wysoko około 10.900 dolarów przed dumpingiem poniżej 10.500 dolarów po kontrowersyjnych wiadomości BitMEX z wczoraj. Większość alts skopiowała ruch w dół, co spowodowało stratę 15 miliardów dolarów dla pułapu rynkowego.

Bitcoin Tumbles On BitMEX News

Jak poinformował wczoraj CryptoPotato, amerykańska Komisja Handlu Towarami i Kontraktami Terminowymi obciążyła właścicieli jednej z największych giełd instrumentów pochodnych Bitcoin, BitMEX, za nielegalne prowadzenie platformy i naruszenie przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy.

Będąc tak ważną częścią ekosystemu kryptocurrency, wiadomości BitMEX natychmiast wpłynęły na ceny w branży.

Po kilku pozytywnych dniach, Bitcoin Profit Revolution wisiał około 10.900 dolarów, ale energicznie spadł o około 450 dolarów. W ciągu zaledwie kilku minut, aktywa osiągnęły najniższy poziom 10 450 dolarów (na Binance).

BitMEX szybko wydał oficjalną odpowiedź, twierdząc, że wymiana „zawsze starał się być zgodny z obowiązującym prawem USA“. Ponadto, BitMEX zapewnił, że będzie kontynuować działalność „całkowicie jak zwykle“ i że wszystkie fundusze są bezpieczne.

Wydawało się, że oświadczenie to przywróciło trochę zaufania do rynku, ponieważ Bitcoin wskoczył z powrotem do 10.650 dolarów. Jednakże, w ciągu ostatnich kilku godzin, podstawowa kryptokur waluta traci jeszcze większą wartość. W momencie pisania tego raportu, BTC handluje po krótkim spadku do 10.400 dolarów na poziomie $10.450.

Alts Mimic Bitcoin

Jak to zwykle bywa w przemyśle kryptokurrency, kiedy Bitcoin twardo pada, tak i alternatywne monety. Tym razem nie było inaczej, a czerwień dominuje na całym rynku.

Po wczorajszym przekroczeniu 360 dolarów, Etereum spadło o 4% i jest poniżej 350 dolarów. Ripple i Bitcoin Cash również straciły 4% wartości. XRP walczy o utrzymanie się powyżej $0,23, podczas gdy BCH jest poniżej $220.

Najbardziej znaczące spadki cen z pierwszej 10 pochodzą z Binance Coin (-7,5%), Polkadot (-6%), Chainlink (-7%) i BitcoinSV (-8%).

Jeszcze gorsza jest sytuacja wśród dolnych i środkowych aglomeracji. Swipe prowadzi ten niekorzystny trend z 18% spadkiem. Energy Web Token (-16%), Yearn.Finance (-15%), Arweave (-14%), Algorand (-13%), UMA (-13%), Decentraland (-12%), Synthetix Network Token (-12%), DFI.Money (-11%), i Enjin Coin (-10%).

Łączny limit rynkowy spadł z 350 mld USD do 335 mld USD.